Jeszcze niedawno, aby móc korzystać z nawigacji oraz rejestrować swoją trasę, trzeba było kupić dwa osobne urządzenia. Nie było to bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ ograniczało to pole widzenia na przedniej szybie. Dodatkowo kierowca mógł się przez to rozkojarzyć. Zakup dwóch osobnych urządzeń to również większy koszt dla kierowcy. Obecnie jednak wideorejestrator oraz GPS mogą być jednym urządzeniem, które ma o wiele więcej zastosowań niż wcześniej. Do czego więc przydaje się kamera samochodowa z pomiarem prędkości?

Pomocne urządzenie w udowodnieniu niewinności

Kierowcy z reguły używają kamery samochodu do nagrywania przebytej drogi w czasie rzeczywistym. W razie jakiegokolwiek wypadku lub nieprzyjemnego incydentu na drodze, nagrany materiał przez kamerę może służyć jako dowód uniewinniający. Przyda się to na pewno wtedy gdy sprawca wypadku nie przyzna się do winy, lub nasz ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania. Nagrany przez nas materiał to niezbity dowód, z którym nie można się spierać. Często osoby, które posiadają kamerę, występują jako świadkowie wypadków, ponieważ nagrany materiał pomaga ustalić policji sprawcę wypadku.

Liczba wypadków ciągle rośnie, a szczególnie tych, których celem jest wyłudzenie odszkodowania. Wiąże się to z tym, że podczas jakiegokolwiek wypadku możesz zostać wskazany jako sprawca wypadku. Kamera samochodowa może bez problemu posłużyć jako dowód niewinności. Osoba, która będzie chciała wyłudzić na Tobie odszkodowanie pożałuje tego, że o tym pomyślała.

Dowód dla policji

Policjantom również czasami zdarza się niewłaściwie ocenić sytuację. Próbują oni wtedy wypisać mandat niewłaściwej osobie. Bez żadnego dowodu, kłótnie z służbami porządkowymi są bezcelowe. Dlatego warto posiadać wideorejestrator, dzięki nagranemu materiałowi będziemy mogli udowodnić swoją niewinność.

Kradzież pojazdu

Wideorejestrator, który posiada funkcję GPS może pomóc nam zlokalizować pojazd w przypadku kradzieży. Niektóre modele kamer samochodowych włączają się automatycznie po włączeniu silnika. Jeżeli mają one GPS to od razu w twoim telefonie będzie znana lokalizacja samochodu. Złodziej nie będzie nawet świadomy tego, że jego trasa jest śledzona w czasie rzeczywistym. Ponadto, rejestrator z GPS może sprawdzić się w przypadku monitorowania floty pojazdów. Dzięki tej funkcji będziemy wiedzieć czy samochód/ciężarówka jechali bezpiecznie oraz jaką trasę pkonały.

Podsumowując

Jeżeli rozważasz zakup takiego sprzętu to polecam rozważyć zakup naprawdę dobrej kamery, która będzie miała przydatne funkcje. Możemy takie już kupić za 300 złotych. Dzisiejsze drogi niestety nie są bezpieczne, a pozostawienie auta na parkingu może wiązać się z obiciem go lub porysowaniem czy nawet kradzieżą. Dodatkowo kierowcy jeżdżą na drogach szybko i zbyt nieuważnie. Liczba wypadków ciągle rośnie, a zwłaszcza tych, których celem jest wyłudzenie odszkodowania. Warto więc zaopatrzyć się w dobrą kamerę samochodową. Wbudowany pomiar prędkości i GPS sprawia, że podróżowanie będzie przyjemne oraz bezpieczne.