Jeśli płacisz telefonem za zakupy i używasz aplikacji bankowych to aplikacje do oszczędzania pieniędzy są stworzone właśnie dla Ciebie! Możesz sprawić że Twój smartfon będzie inteligentną skarbonką, która pomoże Ci powiększyć twój budżet. Takie aplikacje pozwalają na zsumowanie sald twoich wszystkich kont, przechowanie paragonów czy zsumowanie wszystkich wydatków. Takich aplikacji na rynku jest mnóstwo, jednak w tym artykule przygotowaliśmy te najbardziej warte uwagi.

Według GUS-u w 2019 roku większość Polaków oszczędza już pieniądze. Jednak ważne jest również to ile oszczędzamy i jak to robimy. Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami, zachęcamy do sięgnięcia po aplikacje z naszej listy. Wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada i oszczędzaj pieniądze już teraz!

Szybki budżet – menadżer wydatków

Aplikacja ta składa się z narzędzi do monitorowania finansów. Dzięki tej aplikacji możemy dodawać konta normalne jak i te specjalne. Dodatkowo możemy je również ze sobą połączyć. Dostępne są opcje planowania zarobków jak i wydatków, przejrzeć przepływ środków na czytelnym wykresie czy zajrzeć do kalendarza zysków i wydatków. Najmocniejszą chyba stroną tej aplikacji to przejrzystość i dopracowany interfejs. Mimo tego, że Szybki budżet jest aplikacją darmową to dużo użytkowników decyduje się na zakup wersji PRO (szczególnie freelancerzy, którzy mają dwa konta bankowe: firmowe i prywatne).

Mój budżet

Jeśli masz kilka kont w banku to zdecydowanie przyda Ci się aplikacja Mój budżet. Jest to jedna z najlepiej ocenianych tego typu aplikacji z polską wersją językową. Co zyskasz dzięki tej aplikacji? Na jednym ekranie zobaczyć możesz jakie jest twoje saldo z wszystkich kont i ile pieniędzy w rzeczywistości posiadasz. Mój budżet pokazuje Ci czytelnie na co wydajesz swoje pieniądze i dzięki temu możesz spersonalizować sobie swój budżet i dostosować go do wybranych kategorii. Z tą aplikacją uzyskasz pełny obraz swojego domowego budżetu (i nie tylko!). Obecnie Mój budżet używa 100 tys. Użytkowników. Pozytywne opinie głównie dotyczą tego, że monitorowanie wydatków w tej aplikacji jest bardzo intuicyjne.

Guilt Expense Manager

Guilt Expense Manager jest kolejną aplikacją do oszczędzania pieniędzy. Jednak ma ona w sobie coś wyjątkowego co inne aplikacje nie mają. Nie na wszystkich działać mogą wykresy czy przekroczone limity wydatków. Osoby, które nie hamują się podczas zakupów aplikacja Guilt Expense Manager jest stworzona idealnie dla nich. Im więcej przewinień wykonamy w danych miesiącu tym bardziej czerwony odcień zyska ikona tej aplikacji. Jeżeli w jakiś sposób ma to uchronić kogoś przed szaleństwami zakupowymi to czemu by z tego nie skorzystać?

Pan Paragon

Żyjemy w czasach gdzie elektronika potrafi się bardzo szybko zepsuć, a ubrania przestają nam się podobać po pierwszym założeniu. Aplikacja Pan Paragon idealnie nada się osobom, którym kupione buty jednak się nie podobają. Ciężko jest oszczędzać pieniądze, gdy za popsuty towar musimy kupić nowy. Paragony często blakną albo gubią. Jeśli zapiszemy paragon w tej aplikacji to zawsze będziemy go pod ręką, a po drugie dostaniemy powiadomienie o dacie gwarancji lub zwrotu danego produktu. Co więcej, jest ona dodatkowo zaopatrzona w statystyki, które pokażą nam na co i ile wydajemy pieniędzy.

Przydatne narzędzie do oszczędzania pieniędzy

Aplikacje mobilne mogą okazać się bardzo przydatne. Motywują nas do oszczędzania a przy okazji informują o wydatkach czy zyskach. Jesteśmy poinformowani dokładnie o tym co dzieje się z naszymi pieniędzmi.