Narożniki są coraz popularniejsze z powodu kilku czynników. Przede wszystkim jest to bardzo skuteczny sposób, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Narożniki zajmują mniej miejsca w salonie niż zwykła sofa oraz fotele. Widać to szczególnie wtedy, kiedy narożnik jest ustawiony w rogi pomieszczenia. Salon wygląda wtedy o wiele przestronniej.

Warto także wspomnieć, że narożniki tapicerowane zapewniają naprawdę ogromny komfort. Świetnie sprawdza się to w przypadku mebli w kształcie litery U. Można w takiej sytuacji bez problemu wyciągnąć nogi podczas oglądania filmu wieczorem. Decydując się na narożnik możemy także wyeliminować tak zwany pusty kąt, który powstaje przy umieszczeniu sofy i fotelu. W ten sposób jeszcze lepiej jesteśmy w stanie zagospodarować dostępną przestrzeń. Można więc pokusić się o dodatkową pufę czy nawet stolik kawowy.

Lokalizacja narożnika

Bardzo często narożniki znajdują się w rogu pomieszczenia. Jednak jest również inne rozwiązanie dla tego mebla wypoczynkowego. Narożnik na środku salonu jest świetnym rozwiązaniem, jeśli mamy do dyspozycji większe pomieszczenie. W ten sposób możemy bez problemu oddzielić od siebie strefę jadalną od strefy relaksu. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby nie zaburzać ciągu komunikacyjnego w salonie. Świetne duże narożniki znajdziecie na https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Ustawienie narożnika w rogu salonu sprawdza się jednak dobrze w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu oszczędzamy sporo na miejscu i możemy lepiej zagospodarować naszą przestrzeń. Pamiętajmy jednak o zwróceniu uwagi na rozmieszczenie drzwi, okien, telewizora czy nawet grzejników.

Styl narożnika

Oprócz samej funkcjonalności narożnika, powinnyśmy także kierować się jego wyglądem. Ważne jest to, aby pasował on do reszty mebli. Musi on także podobać się Tobie i reszcie domownikom. Obecnie wyróżniamy kilka najbardziej popularnych stylów.

Styl nowoczesny zdecydowanie nie jest dla wszystkich. W takim narożniku nie ma zbyt dużo miejsca na dekorację. Charakteryzuje się on surowością, jednak nadal jest bardzo funkcjonalny. Możemy się tutaj spotkać z prostymi i geometrycznymi kształtami.

W stylu klasycznym nie doświadczysz krzykliwych projektów. Narożniki w tym stylu mają być przede wszystkim wygodne, przytulne oraz stonowane. Świetnie więc sprawdzą się tak naprawdę w każdej aranżacji.

Skandynawski styl charakteryzuje przede wszystkim czystość, przytulność oraz lekkość. Meble w tym stylu potrafią przynieść ukojenie dla zmysłów. Często możemy tutaj spotkać drewniane nóżki oraz jasną kolorystykę. Takie narożniki więc świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie rozmieszczone są inne drewniane dodatki.

Styl loft jest zdecydowanie surowy. Narożniki w tym stylu posiadają metalowe nóżki, dzięki czemu sprawiają wrażenie, jakby wyszły dopiero co z fabryki. Zazwyczaj są one w zimniejszych odcieniach szarości, czerni i granatów. Nadal są to jednak wygodne meble, które świetnie sprawdzą się w bardziej charakterystycznych aranżacjach.

Kształt narożnika

Jest to kolejny ważny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie narożnika. Do czynienia zazwyczaj mamy z narożnikami w kształcie litery L oraz U. Te pierwsze świetnie nadają się do mniejszych salonów. Można je ustawić w kącie, dzięki czemu zaoszczędzimy na miejscu. Narożniki w kształcie litery U możemy ustawić na środku salony. Tym samym oddzielimy od siebie różne strefy.